Balla takime me strukturat e PS në jug të vendit: Në 2021 PS do të marrë besimin për mandatin e tretë me Edi Ramën Kryeministër

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Partia Socialiste e Shqipërisë ka “ndezur motorët” për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të vitit 2021.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, mori pjesë në takimet me ekipet drejtuese vendore të Partisë Socialiste në Fier, Vlorë dhe Gjirokastër.

Balla deklaron se takimet kishin në fokus planin organizativ, në thellimin e barazisë gjinore brenda partisë më të madhe në vend si dhe në vendosjen e piketave strukturore për zgjedhjet e prill-majit 2021, ku sipas Ballës PS do të marrë besimin për mandatin e tretë me Edi Ramën Kryeministër.

“Qasja e PS-së ka qenë dhe mbetet e qartë: ne duhet të vazhdojmë të qeverisim me besnikëri të madhe ndaj njerëzve të zakonshëm të këtij vendi, të cilët janë aleatët tanë të vetëm. Dobësia e thellë e kundërshtarit nuk duhet të na vetëkënaqë duke lënë pas dore për asnjë moment organizmin/përmirësimin e strukturës së Partisë sonë”, – theksoi Balla.

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së u shpreh se “kur them duhet të qeverisim, nuk kam parasysh vetëm e thjesht qeverinë qendrore, qeverisjen vendore, por edhe grupin parlamentar dhe Partinë Socialiste si boshti i koalicionit të madh qeverisës me njerëzit e zakonshëm. Ky proces ka sukses vetëm nëse të gjitha pjesët bashkëjetojnë në harmoni me njëra-tjetrën dhe në funksion të njëra-tjetrës”.

“Me përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme, por duke respketuar një për një masat mbrotëse antiCovid, PS ka filluar në Fier, Vlorë dhe Gjirokastër takimet me ekipet drejtuese vendore me fokus në planin organizativ, në thellimin e barazisë gjinore brenda partisë më të madhe në vend si dhe në vendosjen e piketave tona strukturore për zgjedhjet e prill-majit 2021, ku ne do të marrim besimin për mandatin tonë të tretë me Edi Ramën kryeministër”, – tha Balla.

Duke respektuar në çdo detaj masat e domosdoshme të distancimit social, ne, shtoi Balla, duhet të vazhdojmë të jemi pranë komuniteteve.

“Operacioni humanitar i ndihmës për familjet në nevojë gjatë izolimit, por edhe më pas, ishte shprehje e diferencës së madhe të solidaritetit social, me ata që përqeshnin nga televizori punën e palodhur dhe masat e sukseshme që ndërmori Qeveria”, u shpreh Balla në fjalën e tij gjatë takimeve./k.s/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.