BM – Johnson: Marrëveshja me BE-në mund arrihet brenda muajit të ardhshëm

LONDËR, 15 qershor /ATSH-DPA/ – Kryeministri britanik, Boris Johnson u shpreh sot se marrëveshja me BE-në, në lidhje me marrëdhëniet tregtare post Brexit BM-BE, mund të arrihet deri në fund të muajit të ardhshëm.

“Nuk shohim ndonjë arsye pse të mos ndodhë në korrik”, deklaroi ai pas një videokonference me liderët e BE-së.

“Nuk mendoj se jemi shumë larg, por ajo që na duhet, tashmë, është të shohim pak energji në negociata”, theksoi Johnson./ / sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.