Balla: Kur duhet mbrojtur çdo prodhim “Made in Albania”, PD ndërmerr sulm politik ndaj kompanisë “Rozafa”

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e konsideroi sot të turpshëm sulmin politik të Partisë Demokratike ndaj kompanisë “Rozafa”.

“Sulmi i turpshëm politik i Partisë Demokratike ndaj kompanisë Rozafa, është rast i përsëritur i politikës së haraçit të sojit “Lucky” Luçiano”, tha ai.

Në këto kohë të vështira kur çdo prodhim “Made in Albania” duhet mbrojtur, Balla tha se “kjo lloj qasje antishqiptare e lidershipit rrugëhumbur të PD-së që gënjen ditën për diell duhet të ndalojë menjëherë”.

Në 5 qershor, përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi mbështeti protestën e banorëve në Labinot, të cilët pretendojnë se kompania Rozafa po grabit pasuritë e tyre. /m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.