PORTUGALI – Jep dorëheqjen ministri i Financave, Mario Centeno

LISBONË, 9 qershor /ATSH-AFP/ – Presidenti i Eurogrupit që prej dhjetorit 2017, Mario Centeno dha sot dorëheqjen nga posti ministrit të Financave, njoftoi sot presidenca portugeze.

“Presidenti i Republikës, Marcelo Rebelo de Sousa pranoi dorëheqjen e Mario Centeno”, theksoi presidenca në një komunikatë.

Qeveria portugeze parashikon një recesion prej 6,9% për vitin 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.