AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/5/2020

BOTA – Dita Botërore e Oqeaneve.

INDIA – Fillimi i një relaksimi të konsiderueshëm nga koronavirusi.

QIPRO – Rihapja e pjesshme e pikave të kalimit në ishullin e ndarë për të luftuar pandeminë.

BELGJIKE – Rihapja e restoranteve dhe bareve.

MADRID (Spanjë) – Ministria e Shëndetësisë jep një informim të përditshëm për koronavirusin.

GREQI – Përfundim i pritshëm i mbylljes së kampeve të migrantëve.

GREQI – Rihapja e klubeve të natës.

SPANJE – Vazhdon hapje ku Madridi dhe Barcelona hyjnë në fazën e dytë dhe të parafundit.

LION (Francë) – Rifillimi i trafikut të udhëtarëve në aeroportin e Lionit.

PARIS (Francë) – Rihapja e Parkut Zoologjik të Parisit.

BRUKSEL – BQE: dëgjimi virtual i presidentes Christine Lagarde para Parlamentit Europian.

BRUKSEL (Belgjikë) – Video-konferencë e kreut të NATO-s Stoltenberg me analistë politikë.

UASHINGTON (Shtetet e Bashkuara të Amerikës) – Banka Botërore paraqet azhornimin e raportit mbi Perspektivën Ekonomike Botërore./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.