AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/6/2020

PEKIN – Përvjetori i shtypjes së demonstratave në sheshin ”Tienanmen”.

HONG KONG – Protestuesit përkujtojnë ngjarjet në ”Tienanmen”.

TAJPEI  – Përkujtohen ngjarjet në ”Tienanmen”.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferencë për shtyp e Bankës Qendrore Europiane për politikën monetare.

PARIS (Francë) – “United We Stream”: vallëzim gjigant në kryeqytet.

DUNKERQUE (Francë) – 80-vjetori i përfundimit të evakuimit të forcave aleate.

BUDAPEST (Hungari) – 100-vjetori i Traktatit të Paqes që ndryshoi kufijtë e Hungarisë dhe zvogëloi madhësinë e vendit.

LONDER – BM pret konferencën e Aleancës së Vaksinave.

LAS VEGAS (SHBA) – Rihapen kazinotë e Las Vegasit.

TUNIZI – Rihapje e planifikuar e vendeve të adhurimit, kafeneve, restoranteve dhe hoteleve./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.