AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/5/2020

PEKIN – Votë në Kongresin Kombëtar të Popullit për projektligjin për sigurinë kombëtare.

GJENEVE – Festimet masive dhe dasmat janë përsëri janë të mundshme.

EDINBURG – Fillimi i masave lehtësuese.

PARIS (Francë) – Prezantimi nga qeveria e fazës së dytë të hapjes, që do të fillojë më 2 qershor.

SHKUP (Republika e Maqedonisë së Veriut) – Rihapja e restoranteve, bareve, me rregulla të distancimit shoqëror.

SHBA – Përditësimi i shifrave të rritjes për tremujorin e parë 2020.

ROM (Itali) – Futboll: takimi i Federatës Italiane për rinisjen e Serisë A.

KOPENHAGE (Danimarkë) – Futboll: rifillimi i kampionatit danez./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.