SHBA 1 miliard dollarë ndihma për të luftuar COVID-19/ Ambasadorja Kim: Gjithmonë krah miqve

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Gjithmonë krah miqve tanë, kështu shprehet ambasadorja Amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, teksa thekson se SHBA kanë dhuruar përmes ndihmave shëndetësore në të gjithë globin, për të luftuar COVID-19, 1 miliard dollarë.

“Siç kemi bërë për HIV/AIDS, malarien, etj., SH.B.A. do të qëndrojë gjithmonë me miqtë dhe do të udhëheqë luftën kundër kërcënimeve globale”, tha ambasadorja Yuri Kim. /r.e/ /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.