AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/5/2020

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferenca e Donatorëve, e organizuar nga BE dhe Spanja, për krizën e migracionit.

POMPEI (Itali) – Rihapja e zonës arkeologjike për publikun.

BUDAPEST (Hungari) – Mocioni i paraqitur në parlament për t’i dhënë fund kompetencave speciale të dhëna Orban gjatë gjendjes së jashtëzakonshme.

LONDER – Përditësim për koronavirusin nga Downing Street.

REPUBLIKA ÇEKE – Rihapja e kufijve për udhëtarët e testuar negativ për koronavirusin.

PARIS (Francë) – Vendimi i Gjykatës së Kasacionit për masën e diskutueshme për të zgjatur automatikisht ndalimet e përkohshme.

NJU JORK – Rihapja e pjesshme e bursës së Wall Street.

KONAKRI (Guine) – Funerali i muzikantit të njohur Mory Kanté./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.