AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/5/2020

BOTA – Festa e Bajramit, që shënon fundin e muajit të Ramazanit.

HONG KONG (Kinë) – Manifestim që kërkon lëvizje pro demokracisë.

PEKIN – Konferencë për shtyp nga ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi.

LONDER – Përditësim për koronavirusin nga Downing Street.

MONTREAL (Kanada) – Rihapja e kopshteve.

SHBA – Përditësim nga guvernatori Andrew Cuomo për koronavirusin.

JERUZALEM – Fillon gjyqi i kryeministrit Netanyahu.

LIBAN – 20-vjetori i tërheqjes ushtarake izraelite nga Libani i Jugut.

TEHERAN (Iran) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për epideminë Covid-19.

LAGOS (Nigeri) – Një kinema e hapur në Lagos për të respektuar masat sanitare të lidhura me Covid-19.

SENEGAL – Festimi i “Korité” që shënon fundin e Ramazanit./ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.