Trashëgimi e UNESCO-s nga viti 2005, Gjirokastra qyteti i historisë, legjendave dhe bukurive natyrore

Gjirokastra,🎑 qyteti i gurtë, i cili është trashëgimi e UNESCO-s nga viti 2005. Nëpërmjet kësaj video shijoni arkitekturën e veçantë të shtëpive gjirokastrite🏠, kalanë me historinë e legjendat e saj🏫 si dhe bukurinë natyrore të vendi🏞t. #respektojmërregullat😷#smilealbania😊

Gepostet von Blendi Klosi am Samstag, 23. Mai 2020

TIRANË, 23 maj/ATSH/ – Gjirokastra,qyteti i gurtë, me arkitekturën e veçantë të shtëpive, Kalanë me historinë e legjendat e saj si dhe bukurinë natyrore është trashëgimi e UNESCO-s nga viti 2005.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka publikuar sot një video nga Gjirokastra ku shihen bukuritë e këtij qyteti, që nga arkitektura e veçantë e shtëpive, tek Kalaja historike si dhe bukuria natyrore e vendit.

“Gjirokastra,qyteti i gurtë, i cili është trashëgimi e UNESCO-s nga viti 2005. Nëpërmjet kësaj video shijoni arkitekturën e veçantë të shtëpive gjirokastrite, kalanë me historinë e legjendat e saj si dhe bukurinë natyrore të vendit”, është shprehur ministri Klosi.

/gj.mima/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.