Parashikimi i motit, e mërkurë 20 maj 2020

TIRANE, 20 maj /ATSH/ -Moti sot parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites në pjesën më të madhe të vendit.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formë pikash në pjesën më të madhe të territorit.

Në veri e verilindje dhe lindje reshjet marrin përkohësisht karakter shtrëngatash me rrufe deri në mesditë. Mjegullinë e izoluar.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim –Verilindje  me shpejtësi 1-10m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:                                                             

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/26 diell shi
Kukës 17/24 diell shi
Lezhë 22/27 diell shi
Dibër 16/23 diell shi
Durrës 18/24 diell shi
Tiranë 21/28 diell shi
Elbasan 19/29 diell shi
Berat 15/28 diell shi
Vlorë 19/26 diell shi
Korçë 17/23 Re diell
Gjirokastër 14/27 Re diell
Sarandë 17/29 Re diell

                

/e.m/

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.