AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/5/2020

MOSKË – Rusia përkujton 75-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste.

PAKISTAN – Fillimi i lehtësimit tp masave kufizuese nga koronavirusi.

MINSK (Bjellorusi) – Paradë ushtarake për 75-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste, megjithë rreziqet e Covid-19.

GREQI – Takimet tradicionale të Ditës së Majit shtyhen për shkak të epidemisë Covid-19.

MOSKE – Putin u drejtohet rusëve me rastin e Ditës së Fitores mbi Gjermaninë naziste.

ATHINE – Konferencë shtypi nga Ministria greke e Shëndetësisë për evolucionin e Covid-19.

PARIS (Francë) – 70-vjetori i deklaratës së Robert Schuman i cili shënon fillimin e integrimeve europiane.

SCHWERIN (Gjermani) – Hapen restorantet në shtetin e Mecklenburg-West Pomerania, pas epidemisë së koronavirusit.

NJU JORK – Përditësim nga kryetari i bashkisë së Nju Jorkut Bill De Blasio për Covid-19./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.