Parashikimi i motit, e hënë 4 maj 2020

TIRANE, 4 maj /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të kalimtare në orët e mëngjesit në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim dhe shpejtësi mesatare 5-10 m/s. Erë intensive dhe me rrahje përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore me shpejtësi deri në 20-25 m/s. Valëzimi në dete parashikohet 5 deri 6 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                       

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/22 Diell
Kukës 5/18 Diell
Lezhë 8/21 Diell
Dibër 3/17 Diell
Durrës 11/21 Diell
Tiranë 11/22 Diell
Elbasan 9/22 Diell
Berat 7/23 Diell
Vlorë 11/21 Diell
Korçë 5/15 Diell
Gjirokastër 4/22 Diell
Sarandë 10/21 Diell

                                                             

/e.m//a.a/

           

 

 

 

 

 

 

   

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.