AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/5/2020

BOTA – Dita Botërore e Lirisë së Shtypit.

INDI – Koncert online i Mick Jagger, Will Smith dhe dhjetëra yjeve të tjerë për të mbledhur fonde për luftën kundër koronavirusit në Indi.

BANGKOK (Tajlandë) – Rihapja graduale e restoranteve, parukerive dhe stadiumeve.

MADRID (Spanjë) – Ministria e Shëndetësisë jep një raport të përditshëm për koronavirusin.

LONDER – Përditësim për koronavirusin nga Downing Street 10.

ROME (Itali) – Publikimi i raportit ditor të Mbrojtjes Civile Italiane.

GJENEVE (Zvicër) – Ekspozitë për Ditën e Lirisë së Shtypit.

ROME (Itali) – Familjet me fëmijë brohorasin në dritare për të festuar ditën e fundit të kontrollit të rreptë kundër koronavirusit.

UASHINGTON – Trump intervistë dyorëshe nga ”Fox News” nga memoriali i Lincolnit në Uashington.

JERUZALEM – Drejtësia izraelite shqyrton ligjshmërinë e marrëveshjes së qeverisë Netanyahu-Gantz.

JERUZALEM – Pritet rihapja graduale e shkollave./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.