MV – Rritet në 65 numri i viktimave nga COVID-19

SHKUP, 27 prill /ATSH-AA/ – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi katër viktima të reja si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 65 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 13 raste të reja me COVID-19.

Tashmë numri i pacientëve të diagnostikuar me koronavirus ka arritur në 1 399. / /sara/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.