AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/4/2020

BOTË – Festimi i Pashkëve nga të krishterët ortodoksë.

GREQI – Fillimi i transferimit në pjesën kontinentale të azilkërkuesve të moshuar ose të sëmurë që jetojnë në ishuj.

PARIS – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për koronavirusin.

ASHKABAD (Turkmenistan) – Rinisja e sezonit të futbollit, megjithë epideminë e Covid-19.

RUSI – Vendet e Europës Lindore festojnë Pashkën ortodokse.

SAN REMO – 100 vjetori i konferencës së San Remos, që vendosi mandatet britanike dhe franceze në Lindjen e Mesme.

ORANIENBURG (Gjermani) – Ceremonia në internet për 75-vjetorin e çlirimit të kampit të përqëndrimit Oranienbourg-Sachsenhausen.

OKLAHOMA – 25-vjetori i sulmit me makinë-bombë përpara një ndërtese federale, që shkaktoi 168 të vdekur.

RIAD (Arabia Saudite) – Videokonferenca e ministrave të Shëndetësisë së G20-ës për pandeminë Covid-19.

TEHERAN (Iran) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për epideminë Covid-19.

MALI – Raundi i dytë i zgjedhjeve legjislative./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.