COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 21 raste të reja, shkon në 539 numri i të infektuarve

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se nga rezultatet e testimeve  në 24 orët e fundit janë konfirmuar 21 raste pozitive me COVID-19, duke e çuar numrin e të infektuarve në 539.

Albana Fico, drejtoreshë e Institutit të Shëndetit Publik, tha sot në komunikimin për mediet se “në 24 orët e fundit janë testuar 253 persona të dyshuar me COVID-19. Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 21 raste pozitive me COVID-19”.

“Nga rastet e reja 11 i përkasin Shkodrës dhe kemi 4 raste në Tiranë, 4 raste në Krujë dhe hartës i shtohet Kurbini me 2 raste”, tha Fico.

Sipas saj, deri në këto momente janë testuar 5080 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 539 raste.

/k.s/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.