KOREJA E JUGUT – Raportohen më pak se 30 raste të reja për të dytën ditë radhazi

SEUL, 14 prill /ATSH-DPA/ – Koreja e Jugut raportoi sot një rritje ditore me më pak se 30 raste të reja me koronavirus për të dytën ditë radhazi, sipas autoriteteve lokale të shëndetit.

Të hënën u zbuluan 27 raste të reja, pak më shumë se 25 rastet e një dite më parë, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (KCDC) në Seul.

Numri i përgjithshëm i rasteve në vend është 10 564, ndërsa numri i të viktimave u rrit me pesë, duke arritur në 222.

Nga 27 raste të reja, 12 ishin të importuara nga jashtë vendit, duke e çuar në 940 numrin e përgjithshëm të rasteve të importuara. / /sara/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.