“Kush nuk e njeh të vërtetën është thjeshtë i papërgatitur, por kush e njeh dhe e quan gënjeshtër është keqbërës”

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një citim të shkrimtarit të njohur Bertolt Brecht për të përcjellë mesazhin e sotëm në rubrikën “Fjalë të çmuara”.

“Kush nuk e njeh të vërtetën është thjeshtë i papërgatitur, por kush e njeh dhe e quan gënjeshtër, është keqbërës”, shprehet Rama duke cituar shprehjen e shkrimtarit dhe dramaturgut të njohur.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.