AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10/4/2020

PHENIAN – Sesioni i Asamblesë Supreme të Popullit.

GJENEVE – Përditësim i OBSH-së për epideminë Covid-19.

VARSHAVË – 10 vjetori i vdekjes së presidentit polak në katastrofën ajrore të Smolenskut.

PARIS – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për koronavirusin.

LONDËR – 50 vjetori i shpalljes së ndarjes së Beatles.

VATIKAN – Papa përshkon Via Crucis në sheshin përpara bazilikës së shën Pjetrit.

UASHINGTON – Përditësim nga Shtëpia e Bardhë për koronavirusin.

NJU JORK – Ankandi për këngët e Paul MacCartney.

RIAD (Arabia Saudite) – Takimi i ministrave të Energjetikës së G20 për çmimet e naftës.

TEHERAN – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për epideminë Covid-19./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.