Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe LBPD do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Kryeministri Rama reagoi sot ndaj deklaratave të opozitës për zgjerim të paketës financiare.

Rama shprehet se kreu i PD-së, Basha nuk mendon sesi të ndihmojë, por vazhdon avazin e vjetër 7×7=42.

Kryeministri Rama theksoi se Basha ëndërron protesta të mëdha nesër, duke i thënë popullit sot se Covidi është Sudja me thasë me para.

Por, shtoi Rama, Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe LBPD do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës

“LBPD nuk mendon si të ndihmojë, se as nuk do as nuk di, po vazhdon avazin e vjetër 7×7=42 dhe ëndërron protesta të mëdha nesër, duke i thënë popullit sot se Covidi është Sudja me thasë me para! Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe LBPD do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës”, u shpreh Kryeministri Rama në reagimin e tij.

Basha deklaroi sot se qeveria duhet të shpërblejë financiarisht punonjësit e Policisë së Shtetit. “Punonjësit e policisë janë në vijën e parë dhe ndër më të ekspozuarit ndaj rrezikut. Ata janë në shërbim me dhe pa orar në të gjithë vendin”, tha Basha.

Po sot, nënkryetari i PD-së, Spaho i cili tha se “qeveria duhet të rishikojë skemën e garancisë sovrane për të lehtësuar realisht biznesin me kërkesa të thjeshtuara dhe norma interesi që përballohen nga buxheti”.

/gj.mima/ /a.g//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.