Braçe citon Martin Luther King: Për të bërë armiq nuk është nevoja të shpallësh luftë, mjafton të thuash atë që mendon

TIRANË, 4 prill/ATSH/  “Për të bërë armiq nuk është nevoja të shpallësh luftë, mjafton të thuash atë që mendon!”

Zv/kryeministri Erion Braçe e ka nisur ditën sot me një shprehje të Martin Luther King.

“Për të bërë armiq nuk është nevoja të shpallësh luftë, mjafton të thuash atë që mendon”, u shpreh sot zv/kryeministri Braçe.

“Martin Luther King e vranë në një ditë si kjo për ato që mendonte dhe i thoshte. Mirëmëngjes!”, theksoi Braçe.

/gj.mima/ /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.