AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/4/2020

GJENEVË – Konferencë për shtyp e OBSH-së për koronavirusin.

STAMBOLL – Rifillimi i gjykimit të drejtorit të Amnesty International në Turqi.

MOSKË – Konferencë për shtyp në internet e Bankës Qendrore ruse për koronavirusin.

ATHINË – Përditësim i përditshëm nga Ministria e Shëndetësisë për përhapjen e koronavirusit.

BRUKSEL – Takimi i ministrave të Jashtëm të BE-së me videokonferencë.

NJU JORK – Takimi i Trump me CEO-t e grupeve të naftës.

UASHINGTON – Shkalla e papunësisë dhe krijimi i vendeve të punës për marsin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

UASHINGTON – Një përmbledhje e përditshme për shtyp e grupit të punës së Shtëpisë së Bardhë për Covid-19.

SHBA – Basketboll – Fillimi i turneut në internet të lojërave NBA2K20, me lojtarë të NBA, sezoni i të cilëve është pezulluar për shkak të koronavirusit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.