Video/ Si përgatitet Kombëtarja në kushte karantine, shpjegimet e Luca Laurentit

TIRANË, 2 prill/ATSH- A. Fortuzi/- Federata e Futbollit vijon me programin stërvitor në kushte karantine për shkak të pandemisë COVID-19.

Zv.përgatitësi atletik i skuadrës kombëtare, Luca Laurenti shpjegon sot ushtrimet e radhës që duhet të realizojnë futbollistët profesionistë, e deri tek mosha U-15 meshkuj dhe femra.

Sipas udhëzimit gjatë ushtrimeve nëse është e mundur duhen: tapet, llastik, pesha të ndryshme, ujë për të pirë dhe një litar.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.