AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/3/2020

SHENZHEN (Kinë) – Huawei: Raporti vjetor i vitit 2019.

LONDËR -Dita e fundit e Harry dhe Meghan si anëtarë aktivë të familjes mbretërore.

ITALI – Një minutë heshtje dhe flamujt në gjysmë shtizë në kujtim të viktimave të Covid-19.

STEPANAKERT (Azerbajxhani) – Zgjedhje në rajonin separatist të Nagorni-Karabahut.

PARIS (Francë) – Koronavirus: mbyllja e përkohshme e aeroportit ”Orly”.PAND

BERLIN (Gjermani) – Bertelsmann: Rezultatet vjetore 2019

MOSKE – Parlamenti miraton një ligj që shton gjobat për shkeljen e karantinës.

UASHINGTON – Ministri i Drejtësisë Bill Barr para Kongresit.

UASHINGTON  – Një përmbledhje e përditshme për shtyp e grupit të punës së Shtëpisë së Bardhë për pandeminë Covid-19./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.