AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/3/2020

BOTË – Zhvillimet më të fundit për pandeminë COVID-19.

PEKIN – Ulja drastike e fluturimeve ndërkombëtare për të luftuar Covid-19 hyn në fuqi.

PARIS (Francë) – Parisi i zbrazët, në ditën e 13-të të mbylljes.

MOSKE – 10 vjetori i një sulmi të dyfishtë vetëvrasës në metro, që la 40 të vdekur.

UASHINGTON  – Një përmbledhje e përditshme për shtyp e grupit të punës së Shtëpisë së Bardhë për epideminë Covid-19.

MALI – Raundi i parë i zgjedhjeve legjislative./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.