VIDEO/ Si të stërviten fëmijët e moshës 8-14 vjeç në kushte shtëpie, Armand Dama shpjegon seancën e katërt

TIRANË, 28 mars/ATSH-A. Fortuzi/- Federata e Futbollit  vijon me programin stërvitor në kushte karantine për shkak të pandemisë COVID-19.

Sipas njoftimit të FSHF, Trajneri i Shqipërisë U-15, Armand Dama shpjegoj sot ushtrimin e radhës që duhet të realizojnë futbollistat e vegjël, konkretisht grupmosha 8-14 vjeç. Është shumë e rëndësishme që gjatë zbatimit të ushtrimeve më poshtë, të respektohet rregulli: një njësi kohe ushtrim dhe një njësi tjetër koha e pushimit. /a.a/

Ushtrimi “1 kundër 1” (Seanca nr.4)

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.