Thaçi: Nga e hëna nis konsultimet me liderët e subjekteve politike 

PRISHTINE, 27 mars /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se pas krijimit të rrethanave politike në vend, duke respektuar Kushtetutën, nga e hëna do të fillojë konsultimet me liderët e partive politike dhe do të prezantojë kriteret mbizotuese për themelimin e qeverisë së re.

Sipas tij, fokus do të mos ketë zgjedhje të reja dhe shpërbërje të Kuvendit por propozimi i tij do të jetë mundësia e krijimit të qeverisë së re.

“Fokusi im është që të shkojmë drejt një qeverie të stabiliteti, unitetit dhe gjithëpërfshirës në mënyrë që të ketë sukses në reformat tona të nevojshme”, tha ai./KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.