VATIKAN – Papa Françesku rezulton negativ me COVID-19

VATIKAN, 26 mars /ATSH-AFP/ – Papa Françesku, i cili mbajti sot meshën e mëngjesit, në rezidencën e tij, rezultoi negativ me koronavirusin e ri, sipas dy gazetave italiane.

Sipas dy gazetave të Vatikanit “Messagero” dhe “Fatto Quotidiano”, papa Françesku, i cili iu nënshtrua një testi, pas zbulimit të kontaminimit të një prifti me COVID-19, i cili jetonte në të njëjtën residence për vite me radhë.

Ky verifikim u bë për të gjithë personat që punonin në Shtëpinë Sainte-Marthe, veçanërisht sekretarët e vacantë të papës.

“Të gjitha testet rezultuan negative”, shkruajnë dy gazetat duke iu referuar burimeve të brendshme të Vatikanit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.