JAPONI – Tokio i kërkon IOC-së të ndajnë humbjet e shtyrjes së Lojërave Olimpike

TOKIO, 26 mars /ATSH-DPA/ – Guvernatori i Tokios, Yuriko Koike do i kërkojë Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të ndajnë humbjet e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios në vitin 2021, sipas kompanisë së lajmeve, Kyodo News.

Sipas Kyodo-s, Guvernatori theksoi se Tokio do i kërkojë IOC-së ndihmë.

Gjithashtu Tokio do të bëjë një vlerësim të shpejtë të humbjeve. / /sara/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.