LONDËR – Vdes nga COVID-19 zëvendësambasadori britanik në Hungari

LONDËR, 25  mars /ATSH-DPA/ – Një diplomat 37-vjeçar që ishte zëvendësambasador i Britanisë së Madhe në Hungari, vdiq në Budapest, pasi u infektua me koronavirus, tha sot qeveria britanike.

Sekretari i Jashtëm britanik, Dominic Raab tha se ishte “i trishtuar dëshpërimisht nga lajmi i vdekjes së Steven Dick”.

“Steven ishte një diplomat i përkushtuar dhe përfaqësoi vendin e tij me aftësi dhe pasion të madh”, tha Raab në një deklaratë.

“Ai do t’u mungojë të gjithëve që e njohën dhe punuan me të”, theksoi Raab./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.