SOFT NEWS – 81-vjeçari sfidon COVID-19 hipur në… gomar

SARDENJË, 24 mars /ATSH/ Është bërë virale fotografia e një banori 81-vjeçar të Sardenjës, i cili del me maskë për në punë hipur mbi gomarin e tij, shkruan TGCOM24.

Në kohën e koronavirusit, Marco Dessì, nga Meana Sardo, një fshat në brendësi të Sardenjës i populluar kryesisht nga të moshuarit, vazhdon ta bëjë jetën e tij si zakonisht edhe me masat paraprake.

Morningdo çdo mëngjes i pajisur me leje në xhep dhe maskë gjendet majë gomarit të tij dhe shkon në fshat për të parë delet, derrat dhe qentë.

“Në fshat vështirë se takoj ndonjë, por më ndodh që të shoh një fshatar dhe të ndalojë të flasë, dhe kështu për shumë ditë kam vendosur edhe maskën që më dha infermierja e mbesës time”, tha ai.

“Unë i ndjek lajmet çdo ditë dhe e di se ky është një virus i rrezikshëm sidomos për ne të moshuarit. Unë gjithmonë kam qenë aq i shëndetshëm sa një peshk, por këtë herë duhet të jem i kujdesshëm, nuk e kam përjetuar kurrë një situatë të tillë,” pranoi ai. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.