AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/3/2020

BERLIN (Gjermani) – Telekonferencë e kancelares Merkel me presidentët e landeve mbi pandeminë Covid-19.

LONDER – Qeveria paraqet në Parlament një projektligj që e autorizon me fuqi të jashtëzakonshme për të luftuar koronavirusin.

MOSKE – Rusia mbyll shkollat për shkak të koronavirusit.

BERLIN – Këshilli i Ministrave vendos për masat e reja buxhetore kundër epidemisë së koronavirusit.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp e ministrave të Financave dhe Ekonomisë për buxhetin në kontekstin e koronavirusit.

BERLIN (Gjermani) – Takim me videokonferencë e kancelares Merkel me homologun kosovar Albin Kurti.

BRUKSEL (Belgjikë) – Të 27 ministrat e Financave të BE-së në videokonferencë për të pezulluar rregullat e disiplinës buxhetore për shkak të koronavirusit.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Jashtëm të BE-së me anë të videokonferencës për koronavirusin, Turqinë dhe monitorimin e embargos së armëve në Libi./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.