Kalo: Ekipi i shërbimit Infektiv, shah-mat koronavirusit në një kohë jo të largët

TIRANË, 18 mars/ATSH/Përkushtimi, puna e profesionalizmi i ekipit mjekësor pranë shërbimit infektiv, do t’a zërë shah-mat sëmundjen e koronavirusit në një kohë jo të largët.

Kështu është shprehur mjeku Tritan Kalo teksa ka theksuar se fillimi i mbarë shënon gjysmën e punës.

‘FILLIMI I MBARË shënon edhe gjysmën e punës….Negativizimi dhe pragshërimi i plotë i të sëmurit të parë me COVID-19, shënon një SUKSES të merituar të ekipit të Shërbimit të Sëmundjeve Infektive….SUKSESE edhe të mëtutjeme të gjithë Mantelbardhëve, Infermjerëve, Imazheristëve, Farmacistëve, Sanitarëve, Barelistëve, Koordinatoreve dhe Administratoreve të Shërbimit të Sëmundjeve Infektive në QSUT “Nënë Tereza”…..Jemi për momentin “remi” në ndeshjen e gjatë të shahut me supertinzarin COVID-19…PUNA, PROFESIONALIZMI dhe PËRKUSHTIMI i ekipit tone, jam mëse i sigurtë se në një kohë jo të largët, do ta “zërë shah-mat” këtë sëmundje mjaft të rrezikshme por jo të pamposhtëme…. Durimi, Guximi dhe Këmbëngulja e të gjithëve NE, por edhe e të gjithë kolegëve në QSUT si dhe në ngrehinat e tjera të Shëndetit Publik të paracaktuara për ndjekjen e të sëmurëve me COVID-19, do të na nxjerrë PATJETËR faqebardhë në këtë betejë për triumfin e JETËS!!!’, -thotë Kalo. z.tosku/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.