ZVICËR – IOC: Nuk ka nevojë të merren vendime radikale për Tokio 2020

LOZANE, 17 mars/ATSH-AFP/- Në mes të krizës së koronavirusit, tha Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) tha sot, pak më shumë se katër muaj para hapjes së Lojërave Olimpike Tokio 2020, se nuk ka nevojë të merren vendime radikale.

“IOC plotësisht i përkushtuar për Lojërat Olimpike të Tokios (24 korrik-9 gusht) dhe beson se çdo spekulim në këtë fazë do të ishte kundërproduktiv”, deklaroi institucioni në një takim telefonik, duke iu referuar ndonjë shtyrjeje apo anulimi të mundshëm./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.