Rama ndan video sensibilizuese: Mos lëvizni nga shtëpia, nëse nuk jeni ndër ata që duhet të shkojnë patjetër në punë

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot një video sensibilizuese lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi, bashkë me apelin për të qëndruar në shtëpi.

“MIRËMËNGJES, s’jam Edi, po janë dy çuna që s’i njoh që e kanë qarë këtë video. Shikojeni dhe mos lëvizni nga shtëpia, nëse nuk jeni ndër ata që duhet të shkojnë patjetër në punë”, tha Rama, duke ndarë videon.

Në përballje me situatën e krijuar nga koronavirusi, Shqipëria ka përshkallëzuar masat, ndërsa apeli i autoriteteve për qytetarët është të qëndrojnë në shtëpi. Deri tani në vend rezultojnë 51 të prekur nga koronavirusi./m.m/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.