Parashikimi i motit, 13 mars 2020

TIRANE, 13 mars/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 0-1ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/20 Diell
Kukës 8/21 Diell
Lezhë 8/20 Diell
Dibër 6/20 Diell
Durrës 10/20 Diell
Tiranë 11/24 Diell
Elbasan 9/25 Diell
Berat 8/26 Diell
Vlorë 12/23 Diell
Korcë 5/19 Diell
Gjirokastër 5/24 Diell
Sarandë 13/23 Diell

                                                             

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.