Rama citon Imam Ali: Cilido që vepron brutalisht vështirëson qëllimin e tij

TIRANË, 4 mars /ATSH/ – Në rubrikën “Fjalë të Shenjta”, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur sot të citojë një nga shprehjet më të veçanta nga Imam Ali.

“Cilido që vepron brutalisht vështirëson qëllimin e tij”, shprehet Rama duke cituar shprehjen e Imam Ali të shkëputur nga vepra e tij Ghorar al-Hikam.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të përcjellë mesazhe duke cituar fjalë të shenjta nga Kurani e Bibla si dhe fjalëve të çmuara nga personalitete të ndryshme.

/gj.mima/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.