Parashikimi i motit, 3 mars 2020

TIRANE, 3 mars/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën sotme parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Nisur nga orët e para të mëngjesit deri ato të mesditës reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar përgjatë ultësirës perëndimore.

Më tej reshjet shtrihen në të gjithë territorin me intensitet mesatar, ndërsa në veriperëndim jug me intensitet të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në orët e vona të mbrëmjes në lartësitë mbi 1200 metër në alpe e verilindje, parashikohen reshje dëbore.

Mjegull / mjegullinë për shkak të reshjeve.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut-Juglindjes hera herës e fortë në pjesën bregdetare dhe luginore duke sjellë dhe det trazuar të forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/17 Re shi
Kukës 10/18 Re shi
Lezhë 8/16 Re shi
Dibër 9/14 Re shi
Durrës 12/20 Re shi
Tiranë 14/20 Re shi
Elbasan 12/19 Re shi
Berat 14/22 Re shi
Vlorë 15/19 Re shi
Korcë 8/14 Re shi
Gjirokastër 12/13 Re shi
Sarandë 12/18 Re shi

                                                             

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.