JAPONI – Abe ofron 2,5 miliardë dollarë për luftën kundër Covid-19

TOKIO, 29 shkurt /ATSH-DPA/ – Kryeministri japonez, Shinzo Abe premtoi ndihmë të mëtejshme nga shteti, pas kritikave në rritje lidhur me trajtimin e koronavirusit.

Abe njoftoi sot se do të përdoren 2,5 miliardë dollarë të tjerë për të luftuar sëmundjen.

Ai po përballet me akuza se nuk e ka marrë seriozisht krizën dhe ka reaguar shumë ngadalë ndaj saj. / /sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.