Rama citon Winston Churchill: Duhet guxim që të ngrihesh dhe të flasësh, po aq guxim duhet të ulesh dhe të dëgjosh

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ “Duhet guxim që të ngrihesh dhe të flasësh, por po aq guxim duhet të ulesh dhe të dëgjosh”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke zgjedhur të tjera fjalë të çmuara për të përcjellë mesazhin e tij.

Ishin këto fjalë të ish-kryeministrit britanik Winston Churchill, që Kryeministri Rama përcolli mëngjesin e sotëm përmes rubrikës “Fjalë të Çmuara”.

Duke cituar fjalë të shenjta nga librat e shenjtë, por edhe nga personalitetet botërore, Kryeministri Rama ka përcjellë këto muaj apelin e solidaritetit dhe ndihmës njerëzore ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.