AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/02/2020

LASA (Kinë) – 80-vjetori i kurorëzimit të Dalai Lama.

SIDNEJ – Manifestime për të kërkuar masa kundër ndryshimeve klimatike.

KAZAKISTAN – Manifestime me kërkesën e opozitës.

LONDËR – Manifestime kundër ekstradimit të Julian Assange.

LAS VEGAS – Nevada voton për parapraket demokrate.

ALGJER – Proces ligjor kundër Fodil Boumala, gazetar opozitar i arrestuar që nga mesi i shtatorit.

LOMÉ (Togo) – Zgjedhje presidenciale.

MAPUTO – Vizitë e ministrit të Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian.

LONDËR – Premier League – Chelsea – Tottenham.

LEICESTER – Premier League – Leicester – Manchester City./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.