AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/02/2020

BRUKSEL – Shefja e demokratëve amerikanë, Nancy Pelosi takohet me shefat e institucioneve europiane.

BRUKSEL – Takim i ministrave të Jashtëm të BE-së.

MADRID – Kryeministri Pedro Sanchez takon liderin e opozitës, Pablo Casado.

BRUKSEL – Takim i ministrave të eurozonës.

BRUKSEL – Takim i ministrave të Financave të BE-së.

NISË – Fillojnë karnavalet.

BRUKSEL – Mark Zuckerberg takohet me Margrethe Vestager, Vera Jourova dhe Thierry Breton.

NJU JORK – Konferencë shtypi e zëdhënësit të OKB-së me koordinatorin humanitar për Libinë.

DUBAI – Forumi Global i Grave.

DOHA – Konferencë për lirinë e rrjeteve sociale.

SENEGAL – Vizitë e Mike Pompeo në Gji.

BUENOS AIRES – Vizitë e një delegacioni të FMN-së.

VENEZUELË – Maduro njofton zhvillimin e manovrave ushtarake./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.