AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10/02/2020

BRUKSEL – Vizitë e kryeministres skoceze, Nicola Sturgeon.

STRASBURG – Sesion plenar i PE.

BAKU – OSBE jep vlerësimin për zgjedhjet parlamentare.

LUKSEMBURG – Marrëdhëniet post Brexit – Konferencë shtypi e Michel Barnier.

SHBA – Lështohet sateliti i ESA/Nasa Solar Orbiter.

SHBA – Takim elektoral i Trump përpara paraprakeve në New Hampshire.

SHBA – FMN dhe BB diskutojnë borxhet e vendeve të varfra./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.