AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/02/2020

WUHAN – Vihet në përdorim spitali i dytë për koronavirusin.

VJENË – Takim OPEC-Rusi për ndikimin e koronavirusit në tregjet e naftës.

JALTË – 75-vjetori i Konferencës së Jaltës.

BUKURESHT – Votë mosbesimi për parlamentin.

ATHINË – Vizitë e Paolo Gentiloni, eurokomisioneri për Ekonominë.

BRUKSEL – KE paraqet propozimet për reformimin e procesit të zgjerimit të BE.

HAVANË – Vizitë e ministrit të Jashtëm rus, Lavrov./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.