BERLIN – Merkel: Gjermania synon të ndihmojë Argjentinën në krizën ekonomike

BERLIN, 3 shkurt /ATSH-DPA/ – Kancelarja Angela Merkel ofroi sot mbështetjen e Gjermanisë ndaj Argjentinës, para se të zhvillonte bisedime me presidentin argjentinas Alberto Fernandez.

“Jemi të vetëdijshëm se Argjentina gjendet në një situatë ekonomike që nuk është e lehtë”, deklaroi Merkel.

Ajo mirëpriti diskutimet mes qeverisë argjentinase dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar. / /sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.