AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/01/2020

WUHAN – Një avion merr qytetarët francezë për shkak të koronavirusit.

GJENEVË – Takim i komitetit të urgjencave të OBSH për koronavirusin.

MOSKË – Takim Netanyahu-Putin për planin e paqes në LM.

KIEV – Vizitë e Pompeos.

KIEV – Mbërrin avioni i parë me turistë ukrainas nga Kina e prekur nga koronavirusi.

LONDËR – Vizitë e Pompeos.

PRISHTINË – Vizitë e shefit të diplomacisë së BE-së, Josep Borrel.

DES MOINES (SHBA) – Miting elektoral i Trump./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.