AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/01/2020

WUHAN – Largim i parashikuar i qytetarëve francezë për shkak të koronavirusit.

BERLIN – Diskutim i presidentit izraelit, Rivlin përpara deputetëve gjermanë.

BRUKSEL – Votim në PE për ratifikimin e Brexit.

SOFJE – Mocion mosbesimi për qeverinë për krizën e ujit.

LONDËR – Vizitë e Pompeos.

BRUKSEL – Konferencë shtypi e Nigel Farage, lider i partisë ”Brexit” në PE.

UASHINGTON – Trump nënshkruan marrëveshjen e tregtisë së lirë SHBA-Meksikë-Kanada./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.