GJERMANI – Gjashtë viktima pas disa të shtënave me armë

BERLIN, 24 janar /ATSH-AFP/- Një shkëmbim zjarri, autori i dyshuar i të cilit u arrestua, la gjashtë persona të vdekur dhe dy të plagosur rëndë, sot në Rot am See, sipas policisë lokale.

Të shtënat ndodhën në një bujtinë, sipas së përditshmes “Bild”.

E gjithë rruga është bllokuar nga një kordon policor.

Sipas raporteve fillestare, policia tha se i dyshuari ishte gjerman dhe viktimat ishin anëtarë të së njëjtës familje./ /ervo/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.